خرید دستگاه بنر

گفتن این جمله که دستگاه بنر شما باید چند روز استراحت کند… بی شک یکی از تلخ ترین جملاتی است که می تواند به صاحب دستگاه بنر و کارفرمای یک مجموعه چاپ و تبلیغات گفته شود.
بدیهی است که تمامی صاحبان صنایع و مشاغل فنی، بارها چنین جملاتی را شنیده اند. اما با این وجود، در هر بار توقف دستگاه و به اصطلاح خواب دستگاه در یک کارگاه یا دفتر فنی، خسارت سختی می باشد که به سختی می توان از پس جبران آن برآمد.
به همین علت است که، یکی از مهم ترین نکات و مواردی که قبل از خرید دستگاه بنر باید به آن توجه کنید ،مراقبت های دستگاه چاپ بنر، میزان اهمیت نظافت، بازدید و سرویس های روزانه و یا منظم هفتگی و همچنین تعمیرات جزئی دوره ای می باشد.
در دید اول ممکن است زمانی که صرف سرویس و بازدید و نظافت دستگاه بنر می شود، اتلاف وقت و هزینه به شمار آید، اما بدون شک در بلند مدت منجر به سود و راندمان مطلوب می شود.

مزیت های رسیدگی به دستگاه بنر:

در اینجا به سه مزیتی که با رسیدگی منظم و نظافت و بازدید دستگاه بنر، به آن دست پیدا می کنید را نام می بریم :
• اولین مزیت، کم شدن دفعات توقف های دستگاه برای تعمیرات دارای مدت طولانی تر و در نتیجه کاهش هزینه ها و خساراتی است که این توقف های تعمیراتی به دنبال خود دارند.
• دومین مورد، افزایش عمر مفید دستگاه و بازدهی بلند مدت آن در مقایسه با دستگاه هایی است که مدام تحت تعمیرات جزئی و کلی قرار دارند.
سومین مورد، صرفه جویی از لحاظ اقتصادی و زمانی و به عبارت دیگر، حذف هزینه های اضافی برای تعمیرات طولانی و یا تعویض قطعات می باشد. زمانی که به نظافت ها و بازدید های کوچک و روزانه یا هفتگی دستگاه بنر توجهی نشود، علاوه بر کثیف شدن و جرم گرفتن دستگاه ها، امکان گسترش خرابی های جزئی و کوچک افزایش پیدا می کند. این آلودگی ها و خرابی های جزئی، در مدت زمان طولانی می تواند منجر به خرابی شدید و ایجاد خسارت سنگین برای دستگاه همچنین کارفرما شود.

حتما بخوانید :   آیا می خواهید با مراقبت های دستگاه بنر آشنا شوید؟

سرویس دستگاه بنر

بخشی از این دقت و اهمیت به نظافت و سرویس های دوره ای کوچک، می بایست توسط اپراتور یا به اصطلاح کاربر دستگاه رعایت شود و به عبارت بهتر، بستگی به دقت و حساسیت اپراتور مربوطه دارد.
اما علاوه بر اپراتور، کارفرما و صاحب کارگاه یا دفتر چاپ و تبلیغاتی که یک یا چند دستگاه بنر را خریداری کرده و مورد استفاده قرار داده است، می بایست اپراتورها را ملزم کند تا به این رسیدگی های کوچک و ظاهرا کم اهمیت توجه ویژه داشته باشند. و آن ها را فراموش نکنند.
نکته ی دیگری که ما همواره قبل از خرید دستگاه بنر به آن اشاره می کنیم این است که کیفیت و نوع قطعات و تجهیزات تشکیل دهنده ی بنر را در نظر بگیرید و انتخابی درست داشته باشید تا دچار خسارت و یا نیاز به تعمیرات پیدا نکنید و مشکل حادی به وجود نیاید.

مشاوره با افراد خبره

اگر شما برای انواع تجهیزات و قطعات تشکیل دهنده ی دستگاه بنر وقت را صرف تحقیق ، پرس و جو و بررسی نمایید ضرر نمی کنید. در نظر داشته باشید که از مشورت و نظرات افراد خبره و با تجربه غافل نشوید. روش بعدی که ما به شما پیشنهاد می دهیم اینکه از افرادی که قبل از شما خرید نموده اند تحقیق کنید و از آن ها سوالات خود و نحوه ی ساز و کار دستگاه را جویا شوید البته این نکته را در نظر داشته باشید که حداقل شش ماه تا یک سال با دستگاه کار کرده باشند و ضمنا به نظر یک مشتری نیز اکتفا نکنید چرا که ممکن است به هر دلیل آن مشتری از دستگاه و فروشنده ی دستگاه رضایت نداشته باشد و شما را دچار گمراهی نماید.
در اصل، یکی از بهترین راه های کسب آگاهی و اطمینان پیش از خرید دستگاه، همین بازدید از موارد مشابه و پرسش از مشتریان و کاربران دیگر می باشد.
بهترین روش این است که پرس و جو و کسب آگاهی، صرفا از راه دور و یا بصورت گفتگو نباشد، بلکه بیشتر بصورت میدانی و ضمن بازدید از دستگاه های حین کار انجام گیرد.
در مجموع هر مقدار که کارفرما نسبت به خرید دستگاه بنر دانش و آگاهی کافی داشته باشد، هم می تواند برای خرید و کار با آن دستگاه از توانایی و درک بهتری داشته باشد، و هم کنترل بهتر و مدیریت دقیق تری بر عملکرد اپراتورهای مستقیم دستگاه را داشته باشد.

حتما بخوانید :   راهنمایی هایی برای راه اندازی شغل با دستگاه چاپ بنر

گارانتی و تعهدات خدمات پس از فروش

یکی دیگر از موارد قابل توجه پیش از خرید دستگاه بنر، که ما نیز بارها به آن اشاره کرده ایم اهمیت خدمات پس از فروش و گارانتی و پشتیبانی در خرید دستگاه بنر و میزان ارتباط فروشنده ی دستگاه با مشتری است. به عبارت بهتر، شاید قطعات و تجهیزات یک دستگاه بنر به ویژه مهمترین قطعه و تجهیز یعنی هد دستگاه و متعلقات آن، ساخت برندی معروف و مطرح و از کیفیت و استقبال بالایی در سطح ملی و بین المللی برخوردار باشند، اما خدمات پس از فروش و شرایط ویژه تعمیر یا تعویض آن در ایران موجود نبوده یا چندان فراگیر نباشد.

لذا در صورت خرید دستگاه بنر با همچین قطعه و تجهیز پیشرفته ای، متاسفانه در صورت خرابی و نیاز به تعویض، امکان رسیدگی فوری وجود ندارد و کارفرما با همان جمله ی تلخ مواجه روبرو می شود. چرا که لازم است قطعه از دستگاه جدا شده و به نمایندگی منتقل، تعمیر یا تعویض گردد و این اتفاق به معنی چند روز خواب و توقف دستگاه بنر می باشد.
در نتیجه علاوه بر کیفیت، امکان رسیدگی به مشکل آن در کوتاه ترین زمان توسط نزدیک ترین نمایندگی از طرف شرکت فروشنده، نکته ی مهم بعدی می باشد.
متریال دستگاه بنر در این زمینه از خدمات منجر به بهبود سیستم های پشتیبانی و همچنین تامین قطعات حرفه ای در این زمینه می باشد .

 

 

محصولات ما

مارا به اشتراک بگذارید :

دیدگاه خود را بنویسید