دستگاه بنر

دستگاه بنر یک پرینتر بسیار بزرگ و عریض است. تصاویر چاپ‌ شده با این دستگاه بدلیل سایز بزرگی که دارد؛ برای محیط بیرونی و اطلاع‌ رسانی شهری کاربرد دارد. به همین دلیل به آن، دستگاه چاپ outdoor هم گفته می‌شود. از این دستگاه برای چاپ روی بنر، فلکس، استیکر و مش استفاده  می‌کنند. کیفیت چاپ دستگاه بنر قابل تنظیم است. اگر از نزدیک به تصویر چاپ شده نگاه کنید می‌توان نقاط پاشش رنگ را از هم تفکیک داد. اما بخاطر اینکه این بنرها معمولا در ارتفاع نصب می‌شود؛ کیفیت چاپ قابل قبولی ارائه می‌کنند. محدودیت چاپ این دستگاه به عرض آن بستگی دارد. دستگاه بصورت طولی هیچ محدودیتی ندارد. عرض چاپ دستگاه‌ های بنر  ۱۵۰ – ۱۸۰ – ۲۲۰ – ۲۵۰ – ۳۲۰ – ۵۰۰  سانتی‌متر است.

کیفیت چاپ دستگاه بنر

عوامل زیادی در کیفیت چاپ دستگاه بنر و مسلما قیمت آن تاثیر دارد. مهمترین عامل، نوع هد بکار رفته و تعداد آنها است.هد نقطه اصلی چاپ دستگاه است. محلی که جوهر چاپ روی مدیای پرینت پاشیده می‌شود. کیفیت هد از نظر برند و سایر عوامل آن تاثیر زیادی هم روی کیفیت چاپ دارد. و هم روی سرعت چاپ دستگاه تاثیر می‌گذارد. هدهای رایج چاپ در بازار ایران شامل هد زار، کونیکا، اسپکترا، سیکو، اپسون هستند.خود این هدها دسته‌بندی‌های مربوط به خود دارند. مانند هد کونیکا ۵۱۲ و هد کونیکا ۱۰۲۴ .

عامل مهم بعدی امکانات نصب‌شده روی دستگاه بنر است. این امکانات گاه نرم‌افزاری هستند. مانند رابط کاربری آسان ، بهبود دهنده کیفیت تصویر و قابلیت میزان پاشش جوهر.  گاهی هم سخت افزاری هستند. مثلا در دستگاه‌های جدید چاپ قابلیت صرفه‌جویی در میزان پاشش رنگ وجود دارد. بدون افت کیفیت در هر بار چاپ، میزان کمی در مصرف جوهر صرفه‌جویی می‌شود.

خرید دستگاه بنر

خرید دستگاه بنر  فرایند خاص و پیچیده ای ندارد و هر فردی با هر میزان اطلاعات میتواند تمامی مراحل خرید دستگاه بنر را انجام دهد. البته باید توقعات خودتان از دستگاه و بازاری که قراراست در آن کار کنید را با دقت زیادی بررسی کنید. قبل از هر اقدامی نیازهای خود و نیازهای مشتریان را مورد بررسی قرار دهید. هرقدر این فرایند را دقیقتر انجام دهید میتوانید انتخاب بهتری مطابق با نیاز خود و سفارشات مشتریان‌تان داشته باشید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

عموما مشتری ها شرکت های مختلف ارائه دهنده را از طرق مختلف پیدا می کنند. برخی با مشورت دوستان ، برخی با سرچ کلمه دستگاه بنر در فضای اینترنت و برخی دیگر به واسطه تبلیغات مختلف در فضای حقیقی! مهم نیست مشتریان از چه طریق با شرکت ارائه دهنده دستگاههای چاپ آشنا می شوند، تمامی این مشتریان به ۲ دسته تقسیم می شوند که نوع مشاوره دادن به آن ها نیز تفاوت دارد.

دسته اول مشتریان خرید دستگاه چاپ بنر ، بدنبال راه اندازی یک کسب و کار جدید هستند و هیچ اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط کار و بازار آن ندارند. تنها بررسی اجمالی  کرده اند و متوجه شدند که درامد خوبی در این شغل میتوان کسب کرد و حتی با تعدای مشورت کرده اند و حالاتصمیم به خرید دستگاه بنر دارند. این مشتریان نیاز به مشاوره کارشناسانه دارند. در مشاوره به این افراد توسط مشاوران شرکت فروشنده دستگاه چاپ ، تمامی نیاز سنجی ها و بازار شناسی در زمینه چاپ لارج فرمت برای وی بازگو می شود و میزان سفارشات لازم برای کسب سود و … مطرح می شود.

۶اشتباه بزرگ حین خرید دستگاه بنر چیست؟؟  اغلب خریداران این ۶ اشتباه را نمی‌دانند.

یک ایمیل معتبر وارد کنید تا همزمان با گوش دادن آنرا برای شما ایمیل کنیم تا همیشه در دسترس‌تان باشد

پادکست صوتی

 

مهمترین نکته قبل از خرید

نکته مهمی در اینجا وجود دارد که کمک میکند خریداران دستگاه بنر ، بهتر و راحتتر به سود دلخواه خود برسند، این نکته که بهتر است برای خرید دستگاه بنر ، این کار را بصورت نقدی انجام دهید نه اینکه با استفاده از چک و شرایط اقساطی، کمبود بودجه خود را برای خرید یک دستگاه برطرف نماید. دلایل منطقی زیادی برای این حرف داریم. اولی اینکه خرید نقدی همیشه مشمول تخفیف بوده است بنابراین هزینه کمتری برای خرید دستگاه پرداخته اید.

دوم این که فکر بازپرداخت اقساط ممکن است تمرکز شما را از انجام وظایفتان منحرف کند و همین نکته باعث شود به راندمان دلخواه خود نرسید. و عامل بعدی این است که خرید اقساطی  دستگاه بنر علاوه بر این که شامل تخفیف نمیشود ممکن است متحمل هزینه اضافه بواسطه پرداخت اقساطی شود. وقتی همه این هارا کنار هم بگذارید ، خرد نقدی شاید فشار بیشتری به جیب شما وارد کند اما در دراز مدت سود اوری بهتری برای شما دارد.

دقت به مواردی که گفته‌شد باعث میشود خرید راحت و مناسبی داشته باشید. علاوه بر موارد گفته شده، لازم است حتما در مورد مدت زمان و میزان تعهدات فروشنده نسبت به خدمات پس‌از فروش و ارائه آموزشهای اولیه مطلع شوید. همین یک جمله سرنوشت کسب‌وکار و دستگاه شمارا تعیین می‌کند. این مورد اهمیت بسیار زیادی دارد. اکیدا توصیه می‌شود از خرید دستگاه بنر بدون گارانتی و پشتیبانی خودداری کنید.

مشاوران سیمای شهر سعی می کنند با مقایسه واقعی دستگاه ها و همچنین بودجه مد نظر خریدار، دستگاهی مناسب به وی پیشنهاد دهند.

 

تماس با سیمای شهر

همین الان میخواهم مشاوران سیمای شهر با من تماس بگیرند

دستگاه بنر + نکات مهم پیش از خرید

پیش از خرید دستگاه چاپ بنر نکاتی هست که لازم است به آن توجه کنید. این موارد را باهم در ادامه بررسی می‌کنیم:

 1. سرعت چاپی که نیاز دارید
 2. کیفیت چاپی که نیاز دارید
 3. میزان فروش این مدل یا برند زیاد باشد. یعنی دستگاه محبوبی باشد. این مورد یعنی :
  • دستگاه بنر امتحان خود را پس داده است.
  • بیشتر همکاران از کیفیت و کارایی دستگاه بنر راضی اند.
  • قیمت مناسبی در کنار امکانات خود دارد
  • قطعات و لوازم جانبی آن براحتی پیدا می‌شود.
  • مکانیک و تکنسین تعمیر برای آن وجود دارد.
 4. وجود سیستم پرژ مجزا که باعث صرفه‌جویی در مصرف رنگ می‌شود.
 5. استفاده از موتورهای سروو ( کم‌مصرف)
 6. هیتر خشک‌کن کم مصرف داشته باشد.
 7. پارکینگ هد داشته باشد. باعث حفاظت از هدها و طول عمر آن می‌شود.
 8. نرم افزار راحت و کاربرپسند داشته باشد.
 9. مجهز به هیتر عقب باشد.این مورد باعث می‌شود چروک مدیای چاپ قبل از اینکه روی آن چاپ بخورد، باز شود.
 10. شاسی دستگاه بنر باید سنگین باشد تا درحین کار با سرعت بالا، لرزش نداشته باشد
 11. مجهز به عیب‌یاب اتوماتیک باشد تا درصورت بروز مشکل اخطار دهد.
 12. سنسور رول باز کن داشته باشد
 13. مجهز به کلیدهای اضطراری باشد تا درصورت نیاز دستگاه بنر را متوقف کند.
 14.  قابلیت چاپ روی ۲ رول با سایز مختلف را همزمان داشته باشد.
 15. قابلیت چاپ روی بنر ، فلکس، مش، استیکر داشته باشد

کار با دستگاه بنر

کار با دستگاه چاپ بنر ، نه آنقدرها ساده است و نه بسیار سخت ! هر دستگاه صنعتی برای خودش فوت‌وفن هایی دارد که باید رعایت شود. کار با دستگاه بنر از همان اول صبح شروع می شود. اپراتور باید قبل از هر کاری دمای محیط دستگاه را بررسی کند. در فصل های سرد، قبل از اینکه دستگاه را روشن کنید، بهتر است فکری برای گرم کردن محیط و یا هد دستگاه کنید چرا که دستگاه چاپ بنر هم به خاطر جوهر و درجه غلظت ان و هم بخاطر کارکرد صحیح هد نیاز به محدوده دمایی مشخصی دارد.

اولین راه حل استفاده از هیتر خود دستگاه بنر است که بیشتر دستگاه ها جر لوازم جانبی، همراه خود دارند. اگر این قطعه جز تجهیزات جانبی دستگاه نبود ، از یک هیتر برقی که در معمولا روی خود دستگاه نصب است ، استفاده میشود. این هیتر دمای مخازن رنگ را بالا میبرد و باعث میشود درجه غلظت جوهر کاهش پیدا کند و براحتی به جریان بیوفتد. همچنین دستگاه های جدید دارای هیتر بر روی کرییج دستگاه میباشند که هد را گرم میکنند و باعث عملکرد صحیح هد در روزهای سرد سال میشود.

پس از فرایند افزایش نسبی دما و روشن کردن دستگاه بنر در درجه اول ، اپراتور باید لیست سفارشاتی که در روز پیش رو باید تحویل دهد بررسی کند. برنامه ریزی چاپ و بهینه کردن عملیات چاپ بستگی به همین کار ساده ، بررسی لیست ، دارد. این لیست حتما باید ابعاد مشخص شده باشد تا اپراتور بتواند اگر دو چاپ می توانند بر اساس ابعاد متریال بنر در کنار هم چاپ شوند، چیدمان لازم را صورت دهد. به این صورت میتواند دو سفارش را همزمان چاپ کند یا یک سفارش را در زمان کمتری اماده کند.

کانال تلگرام

تنظیمات چاپ دستگاه بنر + استفاده از نرم افزار ریپ

پس از طی همه این مراحل ، باید فایل مربوط به طرح چاپ بدست اپراتور برسد و از طریق نرم افزار به دستگاه بنر منتقل شود. اولین فایل مورد نظر برداشته شده و به نرم افزار ریپ دستگاه برده می شود، در اینجاست که نرم افزار ریپ ، تصویر را به کدهایی تبدیل می کند تا قابلیت چاپ داشته باشند. سپس تنظیمات مربوط به چاپ انجام میگیرد. تعداد پاس چاپ در سرعت و در عین حال کیفیت چاپ تاثیر گذار است.

با مشخص شدن تمامی موارد، اپراتور دستور چاپ را صادر می کند. کرییج دستگاه بنر از محل پارک خود بیرون آمده و به صورت افقی اولین حرکت را بر روی بنر آغاز می کند تا پاس اول به چاپ برسد. کرییج می تواند رد برگشت نیز پس دوم را بزند و یا اینکه بدون چاپ به محل شروع خود برگشته و پس دوم را دوباره از نقطه صفر شروع بکند. در هر دو حالت، وقتی که پس اول زده می شود، بنر توسط غلطک ها به اندازه مشخص شده ای جلو کشیده می شود تا آماده چاپ پس بعدی شود. هرچه تعداد پس بیشتر باشد ، میزان جلوکشیدن بنر کمتر است ولی کیفیت چاپ بهتر میشود.

سرعت چاپ دستگاه بنر

دستگاه‌های بنر ، سرعتهای متفاوتی برای چاپ دارند. یک مدل ساده از این دستگاه میتواند پاسخگوی بسیاری از نیازهای شما باشد. اگر به سرعت بیشتری نیاز دارید و حجم سفارشات شما زیاد است؛ شاید لازم باشد یک مدل پیشرفته‌تر خریداری کنید. سرعت چاپ دستگاه بنر ، به شما کمک می‌کند سفارشات را به موقع تحویل دهید و نگرانی از این بابت نداشته باشید.

دقت کنید اگر نیاز به چاپ تصاویر و بیلبوردهای بزرگ دارید، اندازه دستگاه بنر مهم است. هر چاپگر حداکثر اندازه‌ای برای چاپ دارد. چاپ تصاویر خیلی بزرگ با یک دستگاه معمولی امکان‌پذیر نیست. پس یکی از موارد مهمی که باید بررسی کنید ، مطابقت نوع سفارشات با اندازه دستگاه است.

محل نصب دستگاه بنر

دستگاه بنر معمولا دستگاهی با ابعاد بزرگ هستند. همچنین لرزش در دستگاه هنگام کار میتواند نتیجه چاپ را بصورت فاجعه باری خراب کند. به همین دلیل مکان قرارگیری آنها اهمیت زیادی دارد. بخاطر ابعاد بزرگ دستگاه حمل و انتقال اولیه دستگاه به کارگاه چاپ اولین مشکلی است که باید حل شود . همچنین محل نصب دستگاه باید فضای کافی برای قرارگیری داشته باشد.  از قراردادن دستگاه بصورت موقت در محل خودداری کنید. این دستگاه برای انجام چاپ با سرعت بالا نیازمند سطح صاف و مسطح دارد تا لرزشی در دستگاه ایجاد نشود.

جوهر چاپ دستگاه بنر ممکن است متشکل از ترکیبات ارگانیک فرار(VOCs) باشد. این ترکیبات در طول چاپ، بخار شده و پخش می شود. این بخار به طور بالقوه برای سلامتی انسان خطرناک است. به همین دلیل باید به گردش هوای محل نصب دستگاه هم دقت کنید. گردش هوا باید بصورتی باشد که تمامی بخارات چاپ از محیط خارج شود. ولی گرد غبار وارد فضا نشود. وجود گرد غبار باعث کاهش طول عمر هد دستگاه و افت کیفیت چاپ می‌شود.

حمل‌ونقل و تحویل

موضوع بعدی حمل و نقل و تحویل دستگاه بنر است. آیا محل عبور دستگاه به اندازی کافی عریض هست؟ آیا دستگاه باید در طبقات بالا تحویل شود؟ درصورتی که کارگاه چاپ شما فضای کافی برای عبور دستگاه چاپ بنر نداشته باشد، فروشنده گاها ناچار به دیمونتاژ دستگاه خواهد شد. البته اگر توسط کارشناس خبره انجام شود نگرانی‌ وجود ندارد. دفتر کار شما روی نحوه تحویل و همچنین عملکرد دستگاه بنر شما تاثیر دارد. اگر قصد حضور موقت در مکانی دارید، مطمئن شوید که مجبور به انتقال و حرکت دستگاه بطور مداوم نخواهید بود.

کاربر دستگاه بنر

کار با همه دستگاه‌های بنر تقریبا یکسان است. اما هر دستگاهی ریزه‌کاری‌هایی دارد که درصورت رعایت آنها ، هم کیفیت چاپ بهتر می‌شود و هم طول عمر دستگاه بنر زیاد خواهد شد و هم کمتر نیاز به تعمیر پیدا می‌کند.
آموزش این نکات در هر مدل و برند از دستگاه چاپ بنر متفاوت است. لازم است این آموزش‌ها را از فروشنده دستگاه بخواهید. مطمئن شوید اپراتور دستگاه به طور موثر ، مراقبت و نگهداری تجهیزات را انجام می‌دهد.

این آموزشها معمولا توسط فروشنده دستگاه بنر ارائه می‌شود. خدمات پس‌از فروش و پشتیبانی ، امر بسیار مهمی برای شما در آینده خواهد بود. بخصوص اگر اولین خرید شماست این خدمات کمک میکند خیلی سریعتر به بهترین کارایی ممکن برسید. پاسخگویی و تعهد فروشنده دستگاه را بررسی کنید تا درصورت بروز مشکل، متحمل پرداخت خسارت به مشتریان خود نشوید.

همین الان میتوانید برای دریافت لیست قیمت دستگاههای چاپ بنر اقدام کنید


مارا به اشتراک بگذارید :

4 دیدگاه در “دستگاه بنر”

 1. بنر زن

  درود بر شما
  برای دفع بخار های سمی چکار باید کرد؟

  1. admin

   درود
   باید به گردش هوای محل نصب دستگاه دقت کنید. گردش هوا باید بصورتی باشد که تمامی بخارات چاپ از محیط خارج شود. ولی گرد غبار وارد فضا نشود. وجود گرد غبار باعث کاهش طول عمر هد دستگاه و افت کیفیت چاپ می‌شود.

 2. شسی

  سلام. چرا شما اصرار دارید روی دستگاه هایی که شاید فقط پول مارکشون رو میگیرن؟

  1. admin

   درود بر شما. سوال خوبی بود.
   دستگاه باید محبوب باشد. این یعنی :
   دستگاه بنر امتحان خود را پس داده است.
   بیشتر همکاران از کیفیت و کارایی دستگاه بنر راضی اند.
   قیمت مناسبی در کنار امکانات خود دارد
   قطعات و لوازم جانبی آن براحتی پیدا می‌شود.
   مکانیک و تکنسین تعمیر برای آن وجود دارد.

دیدگاه خود را بنویسید