دستگاه فایبر یکی از انواع دستگاه چاپ بنر از دسته ی حکاکی و مارکینگ می باشد که با استفاده از اشعه لیزر می‌تواند انواع نقش و نگارهای مختلف را روی متریال دلخواه ایجاد کند. در سالهای گذشته از دستگاه‌های مکانیکی همانند فرز و دریل به کمک دستگاه CNC استفاده می کردند، و باوجوداینکه با کنترل کامپیوتری توانایی کنترل دستگاه افزایش بیشتری پیدا کرده بود، اما هنوز هم برخی نامنظمی‌ها و برش‌های پرت در آنها مشاهده می‌شود. با ظهور دستگاه فایبر و بهره‌گیری از لیزر برای حکاکی و مارکینگ، صنعت حکاکی نیز به عنوان یک رشته جدید معرفی و امروزه در بسیاری از شیوه‌های تبلیغی جای خود را باز کرده است.

امروزه مارکینگ و حکاکی نقش ویژه ای در صنعت ایفا می کند .با کمک دستگاه فایبر سرعت دخالت حکاکی و مارکینگ در صنعت بیشتر شده است. به همین دلیل شاهد رشد سریع خرید و فروش این دستگاه‌ها هستیم و پیش‌بینی می‌شود دستگاه فایبر لیزری جایگزین بسیاری از دستگاه‌های لیزری دیگر در آینده شود. ما سعی میکنیم در این مطلب و مطالب بعدی به طورر کامل راجب دستگاه فایبر توضیحات لازم را بدهیم.

دستگاه فایبر چیست؟

دستگاه فایبر یا دستگاه مارکینگ لیزری فایبر یک نوع دستگاه صنعتی است که از نور لیزر برای نشانه‌گذاری، مارکینگ و حکاکی سطوح مختلف استفاده می‌کنند.

لفظ فایبر به چه معنی می باشد؟

درواقع استفاده از لفظ فایبر در این دستگاه به وجود فیبر نوری در ساختار آن برمی‌گردد. در دستگاه مارکینگ فایبر، برخلاف سایر دستگاه‌های لیزری از فیبر نوری برای بالا بردن صحت و دقت دستگاه استفاده می‌شود. دستگاه فایبر قابلیت‌های متنوعی وجود دارد و این قابلیت‌ها به دلیل وجود قطعات حساس ریز و کوچک در ساختار آن است.
دستگاه‌های فایبر در انواع مدل و سایزهای مختلفی ساخته می‌شوند که هر کدام از آنها در بخش مختلفی از صنعت و متناسب با نیاز مورد مصرف قرار می گیرد. مثلا، در صنایع پزشکی، قطعات خودرو، قطعات ساعت، ابزارهای فلزی و پلاستیکی و محصولات صنعتی دستگاه های فایبر کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه فایبر کوچک در صنایع کوچک کاربرد فراوان دارد و ازلحاظ اقتصادی و کیفیت بالای نشانه‌گذاری و حکاکی در سطح مناسبی قرار دارند.

حتما بخوانید :   انواع دستگاه چاپ بنر و فلکس با هد کونیکا

 

 

محصولات ما

مارا به اشتراک بگذارید :

دیدگاه خود را بنویسید