چلنیوم

معرفی دستگاه چلنیوم

دستگاه چلنیوم چیست ؛ در گذشته تابلوهای تبلیغاتی مانند تابلو مغازه ها و فروشگاه ها ، ابتدا بصورت خطاطی روی چوب و فلز بصورت تابلو یا شیشه نویسی بودند، با ورود دستگاه چاپ بنر روشهای قبلی جای خود را به  چاپهای با کیفیت و طرحهای متنوع چاپ شده روی بنر دادند که این بنر در قاب فلزی محکم میشد . تکنولوژی جدید تر ، ورود LED ها بودند که تابلو های متحرک و روان و با نور زیاد ایجاد میکردند. اما هزینه بالای تولید و محدودیت اندازه و مهمتر از ان مشکلاتی که نور شدید این تابلوها، هنگام شب ایجاد میکرد از دلایل منسوخ شدن تابلوهای LED هستند. امروزه تابلوهای چلنیوم به‌خوبی این مشکلات را برطرف کرده‌اند و با بازتاب نور محیط ، درخشندگی خاصی را در کنار نور ملایم خود دارند. از طرفی تابلوهای چلنیوم نمای مدرن و بسیار زیبایی به تابلوهای تبلیغاتی داده‌اند که هنوز هم میتوان گفت منحصر بفرد و خاص هستند.

با اینکه چلنیوم و دستگاه حروف ساز چلنیوم  عمر زیادی در کشور ما ندارد اما توانسته بازار خوبی برای خود پیدا کند. استقبال از این دستگاه بقدری زیاد بوده که تقریبا در هر خیابانی میتوان نمونه ای از تابلوهای چلنیوم را دید. به همین دلیل به‌جرئت می‌توان گفت که خرید و فروش دستگاه خم چلنیوم بخش مهمی از بازار تابلوهای تبلیغاتی را به خود اختصاص داده‌اند و اگر شما هم دارای فروشگاه هستید به‌ احتمال‌ زیاد  بزودی به استفاده از حروف چلنیوم و نورپردازی آن روی خواهید آورد.

استفاده از چلنیوم تبلیغات

تبلیغات معمولا بخش بزرگی از  هزینه های شرکت ها را به خود اختصاص داده چرا که  درامد و سوداوری شرکت به معرفی و بازاریابی آن است که تبلیغات نقش مهم در این دو مورد دارد.درواقع جذب نگاه مخاطب و جلب توجه او یکی از راه های موفقیت و فروش بیشتر برای هر رشته و شغلی است

دستگاه‌های حروف ساز چلنیوم از روشهای جدید ساخت تابلوهای تبلیغاتی و حتی تابلوهای سردر مغازه‌ها هستند. این دستگاه ورقه های چلنیوم یا الومینیوم را بوسیله خم هایی که ایجاد میکند به  حروف الفبا و یا هر طرح دیگری تبدیل میکند.

دستگاه چلنیوم با دقت بالا و ظرافت خاصی میتواند خم های محاسبه شده ای ایجاد کند که از تلفیق این خم ها حروف الفبا و طرح ها شکل میگیرند. بنابراین و با توجه به این قابلیت، صاحبان صنایع می‌توانند به کمک دستگاه حروف ساز چلنیوم تابلوهای متنوعی خلق کنند و تبلیغات خود را به شکل بهتری انجام دهند. دستگاه چلنیوم  علاوه بر جذابیتی که در طرح های تولیدی خود دارد ، قیمت بالایی ندارد و براحتی میتوان با قیمتهای مناسب حتی برای مغازه ها از دستگاه خم چلنیوم استفاده کرد و تابلوهای زیبا ایجاد کرد.

ایده استفاده از دستگاه چلنیوم

در گذشته تابلوهای برجسته بوسیله برش فلکسی ایجاد میشدند و حروف حجیم شکل میگرفتند، سپس با استفاده از نئون از داخل  این حروف نور پردازی میشدند اما نور پردازی نئون مشکلات زیادی دارند و هزینه بالایی برای نگهداری و تعمیرات و تامین انرژی داشتند. به همین دلیل این روش بزودی منسوخ شد.

با پیدایش دستگاه چلنیوم و دستگاه های برش لیزر و سی ان سی و تنوع متریال و مواد مصرفی و ورود ال ای دی های رنگی استفاده از تابلوهای برجسته با استقبال دیگری روبرو شد. چرا که ال ای دی به نسبت سایر روشها دارای هزینه های کمتر طول عمر بالا تر و کیفیت نور بهتری است.

دستگاه چلنیوم صنعت تبلیغات را به سمت استفاده از این تکنولوژی برگرداند و حتی کارگاه‌های کوچک نیز به حروف چلنیوم و خرید دستگاه خم کن حروف چلنیوم تمایل نشان دادند. دستگاه‌های حروف ساز چلنیوم سرعت عمل بیشتری داشتند، تابلوهای زیبا تولید می‌کردند، قابلیت تولید اشکال مختلف را داشتند، و حتی از نور کافی برای تابیدن برخوردار بودند؛ به همین دلیل دستگاه حروف ساز چلنیوم به‌راحتی به بازار مصرف وارد شدند و نقش‌های مهم‌تری بر عهده گرفتند.

یکی دیگر از مزیت‌های مهم دستگاه خم کن حروف چلنیوم ، قابلیت استفاده از ان در محیط های مختلف است. به‌عنوان‌مثال، اگر دارای یک کارگاه کوچک هستید نگران محدودیت فضایی خود برای نصب یک دستگاه چلنیوم نباشید. دستگاه خم کن چلنیوم  در ابعاد مختلفی تولید میگردد و در هر اندازه و سازی میتوان ان را خرید  اما باید به ابعاد سفارشاتی که قصد انجام آنرا دارید ، دقت کنید. از طرفی قیمت دستگاه ساخت حروف چلنیوم به صورتی است که نیاز به منابع مالی خیلی بالا ندارد و نسبت به سایر دستگاه های صنعتی ، قیمت متعادل تری دارد.

 

روش کار دستگاه چلنیوم

ساخت حروف چلنیوم چندان سازوکار پیچیده‌ای ندارد و می‌توانید با چند بار تمرین و آموزش ساده، کار با دستگاه چلنیوم را یاد بگیرید. دستگاه برش لیزری یا دستگاه برش CNC از تجهیزات مقدماتی و موردنیاز ساخت حروف چلنیوم هستند. درواقع، دستگاه حروف ساز چلنیوم و دستگاه برش لیزری یا CNC یکی نیستند و باید به صورت مجزا استفاده و خریداری شوند. قطعات چلنیوم و آلومینیوم آماده شده توسط دستگاه برش، در مرحله دوم وارد دستگاه ساخت حروف چلنیوم می‌شوند.

دستگاه حروف ساز چلنیوم مجهز به یک نرم افزار کامپیوتری است که امکان وارد کردن اطلاعات را به کاربر می‌دهد و کاربر می‌تواند طرح مورد نظر را در آن ایجاد کند. نرم افزار اختصاصی دستگاه خم کن حروف چلنیوم بسیار دقیق بوده و امکان ساخت انواع حروف با هر ظرافتی را به شما می‌دهد. همچنین این نرم افزار امکان کنترل کردن دستگاه را بسیار ساده می‌کند و نیازی به مهارت بالا برای استفاده از دستگاه حروف ساز چلنیوم ندارند.

چلنیوم

خرید دستگاه خم چلنیوم

دستگاه خم چلنیوم مانند اکثر دستگاه های صنعتی ، گزینه های زیادی دارد که برای خرید باید به انها توجه کرد. اولین عاملی که باید به آن دقت کنید  هماهنگی سایز دستگاه حروف ساز و حجم سفارشات کارگاه شماست. مطابقت بین میزان تولید دستگاه در روز و تعداد و حجم سفارشات شما می‌تواند در هزینه هایتان صرفه جویی کند و برای شما آرامش فکری در پی داشته باشد که نگران دیرکرد سفارش نباشید.

به تعریف دیگر اگر سفارشات بسیار محدودی دارید نیاز به تهیه دستگاه نخواهید داشت ولی در صورتی که سفارشات شما تعداد بالاتری دارد و افق دید بهتری در این سفارشات دارید حتما جهت تهیه دستگاه خم چلنیوم اقدام نمایید.

مورد دوم که به هنگام خرید دستگاه خم کن حروف چلنیوم لازم است به آن دقت کنید ، قیمت دستگاه با توجه به بودجه شما است. قیمت دستگاه حروف ساز چلنیوم تابع تجهیزات جانبی دستگاه، ویژگیهای آن و همچنین تجهیزات اضافی همراه دستگاه است. پس هنگام خرید دستگاه چلنیوم به توقعات خود از دستگاه و امکانات ان توجه داشته باشید و مدل مناسب دستگاه حروف ساز چلنیوم را با در نظر گرفتن بودجه خود انتخاب کنید.

عواملی مانند مواد استفاده شده در ساخت حروف چلنیوم، نوع تابلو چلنیوم تولید شده و همچنین نحوه نورپردازی نیز باید در فرایند خرید دستگاه خم کن حروف چلنیوم مدنظر قرار گیرند. از طرفی تغییرات نرخ ارز می‌تواند بر قیمت دستگاه ساخت حروف چلنیوم تأثیرگذار باشد و به هنگام خرید دستگاه حروف ساز چلنیوم به همه این عوامل توجه داشته باشید.

قیمت دستگاه چلنیوم ساز

پس از ورود نسل اول انواع دستگاه چلنیوم به ایران این دستگاهها  قیمت بالایی داشت ولی قیمت دستگاه چلنیوم ساز امروزه با توجه به نوع دستگاه کیفیت ساخت برند و نوع قطعات مصرفی تنوع زیادی دارد . نوع سرویس و خدمات فروشنده دستگاه نیز تاثیر به سزایی در قیمت دستگاه حروف ساز چنلیوم خواهد داشت.هر چه دستگاه با کیفیت تر معروف تر و دارای خدمات بهتر بخواهید باید قیمت بالاتری بپردازید.

مارا به اشتراک بگذارید :