رویه فعالیت دستگاه برش لیزر

در این مقاله قصد داریم تا با شما رو به دستگاه برش لیزر که یکی از دستگاه های پرکاربرد در دنیا به شمار می آید به اشتراک بگذاریم. با استفاده از تکنولوژی خاص به کار رفته در این دستگاه به خوبی توانسته است جایگاه خود را در بازار پیدا کرده است . این دستگاه کاربردهای متفاوتی دارد و به همین جهت با نام دستگاه لیزر مدل های مختلفی از آن تولید شده و روانه ی بازار می شود.

شرح فعالیت دستگاه برش لیزر

شرح کار لیزر به این صورت می باشد که نور را به صورت پرتوهای موازی بسیار باریکی که طول موج مشخصی دارند انتشار می دهند. این دستگاه دارای ماده‌ای جمع ‌کننده یا فعال کننده نور می باشد که درون محفظه تشدید نور قرار دارد. این ماده پرتو نور را که به وسیله یک منبع انرژی بیرونی (از نوع الکتریسیته یا نور) ساخته شده است، تقویت می‌ کند. با استفاده از این تکنولوژی دستگاه برش لیزر فعالیت خود را آغاز می کند.

پیدایش لیزر و دستگاه برش لیزری

انیشتین در زمینه ی لیزر نیز کمک بزرگی به بشریت نمود و برای اولین بار طرح لیزر (میزر ) را منتشر نمود.اگر بخواهیم کار لیزر را به شما شرح دهیم بدین صورت است که یک فوتون به یک ذره (اتم یا مولکول یا یون) برانگیخته شده تابیده می شود، و سبب می شود تا یک فوتون دیگر نیز آزاد ‌شود که این دو فوتون با هم، هم فرکانس می باشند. با تکرر این فعالیت تعداد فوتون‌ها افزایش یافته که می‌توانند باریکه‌ای از فوتون‌ها را به وجود بیاورند. تمامی این ساز و کارها و علم پیچیده درون دستگاه لیزر به کار رفته است و شما بدون اطلاع از چنین دانشی می توانید به آن دسترسی داشته باشید و از آن بهره مند شوید.

حتما بخوانید :   بررسی اجمالی دستگاه cnc و دستگاه برش لیزر

نکته ی مهم

علاوه بر موارد ذکر شده و یکی از مهمترین رویه های فعالیت در این دستگاه فروش دستگاه برش لیزر می باشد که شما باشد حین خرید به مشاوره افراد خبره و خدمات پس از فروش و گارانتی آن اطمینان پیدا کنید و بعد اقدام به خرید نمایید.

دستگاه لیزر از دید علم فیزیک

قابل ذکر است که لیزر در علم فیزیک انواع متفاوتی دارد، لیزر گازی یکی از انواع لیزر می باشد که در آن از یک عنصر گازی یا چند عنصر گازی به صورت ترکیبی استفاده می شود تا لیزر به کمک آن ها تولید گردد.
با توجه به نام دستگاه برش لیزر این دستگاه از اشعه لیزر بهره می برد تا عملیات برش و حکاکی را به صورت دقیق بر روی انواع متریال متفاوت انجام دهد. دقت بالای دستگاه لیزر خود آگاه این نکته است که اپراتور دستگاه نیز باید دقت به خرج دهد تا کیفیت کار بالا رود. این دستگاه عموما نسبت به مدل های دیگر دستگاه CNC ابعاد کوچکتری داشته اما گستره کاربرد آن بسیار زیاد است.

انواع دستگاه برش لیزر

خود دستگاه برش لیزر از انواع مختلفی تشکیل شده که در ادامه به انواع ان ها اشاره خواهیم کرد:

  1. CO2 شیشه ای
  2. CO2 سیلندری
  3.  فایبر
  4.  یگ
  5. و مارکینگ

 

محصولات ما

حتما بخوانید :   دستگاه فایبر چیست
مارا به اشتراک بگذارید :

یک دیدگاه در “ساز و کار دستگاه برش لیزر”

  1. محمد

    استفاده از این لیزر پرقدرت در یک محیط کوچک خطری برای کارگاه ندارد ؟

دیدگاه خود را بنویسید