قیمت دستگاه برش لیزر

قیمت دستگاه برش لیزر به عوامل زیادی بستگی دارد. کیفیت دستگاه ، نوع تیوب ، توان تیوب ، کنترلر ، امکانات جانبی دستگاه و آپشن‌های متفاوتی که بصورت نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری تعبیه شده است روی قیمت تاثیر میگذارد. توانایی انجام  انواع برشهای لیزر و کیفیت آن بر قیمت دستگاه برش لیزر  بسیار تاثیر دارد. شاید یک دستگاه معمولی بتواند همه نیاز شمارا براورده کند. برای همین خیلی به فکر خرید یک دستگاه گران‌قیمت نباشید.  که دارای امکانات متفاوت و کیفیت و اجرای متفاوت هستند ، باهم تفاوت دارد. کیفیت هریک از قطعات بکار رفته بویژه قطعات اصلی و مصرفی قیمت دستگاه را بالاتر می‌برد. اما با یک دید ۵ تا ۷ساله، این افزایش قیمت ، مقرون به‌صرفه می‌نماید.

از بهترین دستگاه‌هایی که در کسب و کارها به ویژه مشاغل صنعتی و تولیدی استفاده می‌شود و هزینه تمام شده و زمان تحویل سفارش را کاهش می‌دهد، دستگاه برش لیزر است. این دستگاه به عنوان یکی از انواع دستگاه‌های مادر شناخته می‌شود که در صنایع مختلف مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به گستردگی استفاده از آن، قیمت دستگاه برش لیزر و نوع خدمات پس از فروش آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

قیمت دستگاه برش لیزر شامل چه مواردی میشود :

تقریبا تمامی دستگاه‌های لیزری وارداتی هستند. ازین رو قیمت دستگاه برش لیزر شامل مواردی مثل قیمت محصول به دلار، هزینه ی گمرک ، هزینه‌ی حمل‌و‌نقل، هزینه‌ی اجرا و نصب ، بارگیری و ارسال و آموزش خریدار می‌باشد.

موارد قیمت‌گذاری شامل:

 • قیمت دستگاه به دلار
 • هزینه حمل و نقل آن تا محل مشتری
 • قیمت دستگاه برش لیزر به نسبت خدمات کاستومایز و تغیرات کلی و جزئی به سفارش مشتری
 • قیمت متریال مصرفی شامل مواد مورد مصرفی روزانه
 • خدمات پس از فروش و تعمیر و ریکاوری

قیمت ها در شرکت سیمای شهر به استناد قوانین مشتری مداری دارای روال زیر می باشد:

 1. طرح خرید دستگاه و مشخص کردن نوع متریال مورد نیاز
 2. مشخص نمودن نوع سفارشات و تیپ مشتریان هدف
 3. برسی حرفه ای دستگاه مد نظر برای اجرای سفارش و نوع خدمات پیشنهادی
 4. جلسه ی مشاوره وانتخاب نهایی محصول و تایید تیم مشاور
 5. پرداخت هزینه و وارد کردن دستگاه
 6. نصب و اجرای دستگاه در محل مشتری
 7. آموزش استفاده از دستگاه و تست پرینت ها ی اولیه
 8. آموزش دستگاه به اپراتور

مشتریان عزیز می‌توانند با استفاده از  آموزشهای ذکر شده در بند ۸ ،  از دستگاه را به صورت حرفه‌ای  استفاده کنند و عیوب جزئی حین‌کار را رفع کنند تا از زمان‌بندی تحویل عقب نیوفتند.

قیمت دستگاه برش لیزری

اگر به دنبال خرید دستگاهی هستید که برای حکاکی غیرفلزات استفاده کنید توصیه می کنیم که از دستگاه‌های با وات کمتر استفاده کنید. ولی اگر به دنبال برش لیزری و برشکاری هستید بهتر است از دستگاه‌های با وات بیشتر استفاده کنید.

کیفیت حکاکی با قدرت تیوب لیزر نسبت عکس دارد. یعنی توان کمتر تیوب لیزر بهتر میتواند حکاکی کند. نتیجه این حکاکی تمیزتر خواهد بود.برای برش لازم است از توان بالای لیزر استفاده شود.معمولا برای فعالیت حکاکی از لیزر ۸۰ وات و برای برش کاری از لیزر ۱۳۰ وات و بالاتر، استفاده میشود.

پیشنهاد ما دستگاه با تیوب لیزر ۱۰۰w  Reci  است که تقریبا برای همه کارها مناسب است. تیوب لیزر نصب شده بر روی دستگاه‌ها قابل تعویض و ارتقاء می‌باشد. در صورتی که پاور تغدیه دستگاه توانایی روشن کردن تیوب را داشته باشد میتوان از هر تیوبی استفاده کرد. اگر توان پاور از توان تیوب کمتر باشد بهتر است به هیچ‌وجه چنین ترکیبی را به برق متصل نکنید. هنگام خرید از توان تولیدی پاور دستگاه مطمئن شوید تا در آینده برای تغییر تیوب لیزر به مشکل نخورید. یک منبع تغذیه قویتر در هنگام خرید شاید حدود ۷ تا۱۰% روی قیمت دستگاه برش لیزری تاثیر بگذارد اما خرید یک منبع تغذیه جدید بسیار گرانتر خواهد بود.

میزکار و تاثیر روی قیمت دستگاه برش لیزر

اگر قصد دارید انواع مختلف متریال هارا برش بزنید یا میخواهید از دستگاه خود در همه زمینه‌ها استفاده کنید و یا اگر قصد حکاکی بر روی اجسام مدور را دارید ،دستگاهی با میز کار متحرک عمودی خرید  کنید. البته این دستگاه‌ها اندکی گرانتر از دستگاه با میز ثابت است. اما به راحتی می توانید هر قطعه کار با هر قطری بر روی آن قرار دهید.

امکانات میز کار

همچنین باید دستگاه شما توانایی نصب سیستم روتاری را هم داشته باشد. که این مورد هم بر روی قیمت دستگاه برش لیزر تاثیر جزئی دارد اما وجود آن در آینده به نفع شما خواهد بود. روتاری دستگاه کوچکی است که امکان حکاکی و برش بر روی قطعات بصورت مدور را فراهم می کند. این دستگاه بر روی میز دستگاه لیزر قرار می‌گیرد. قطعات گرد جهت حکاکی به آن وصل می‌گردد. این دستگاه با گردش آرام قطعه ، امکان حکاکی بر روی آن را فراهم می کند.

برخی از انواع پیشرفته‌تر دستگاه‌های برش لیزری قادرند در راستای محور Z هم حرکت کنند. علاوه بر چپ-راست و بالا-پایین دستگا میتواند حرکت داخل-خارج متریال را نیز پیدا میکند. هد این مدل از دستگاهها به سیستم اتوفوکوس مجهز است. که می تواند در صورت وجود فرو رفتگی و یا برآمدگی در متریال به صورت اتوماتیک تغییر ارتفاع دهد.

تفاوت انواع هد

از دیگر تفاوت های این نوع هدهای دستگاه لیزر با هدهای لیزر معمول، قابلیت اتصال شلنگ ورودی کپسول اکسیژن است که موجب برش فلز می‌شود.  قیمت دستگاه برش لیزری که همه این موارد را دارا باشد به نسبت دستگاه‌های معمولی بیشتر است. اما به لحاظ فنی، بهتر است برخی این امکانات را دستگاه شما داشته باشد و برای شما خرید یک دستگاه ۲۰ تا ۳۰% گرانقیمت تر، بسیار آسان‌تر از خرید مجدد یک دستگاه با امکانات بیشتر است.

  برای آشنایی بهتر با دستگاه‌های لیزر میتوانید فایل صوتی زیر را گوش کنید.

یک ایمیل معتبر وارد کنید تا همزمان با گوش دادن آنرا برای شما ایمیل کنیم تا همیشه در دسترس‌تان باشد

پادکست صوتی

 

مارا به اشتراک بگذارید :

یک دیدگاه در “قیمت دستگاه برش لیزر”

 1. پوریا

  قیمت دستگاه به چه چیزایی بستگی داره؟

دیدگاه خود را بنویسید