دمای کار دستگاه چاپ بنر

از نکات دیگری که در مورد دستگاه بنر باید مورد توجه قرار گیرد دما است. دما در کیفیت کارایی دستگاه نقش به سزایی دارد. در واقع اگر دمای محیط چاپخانه و به تبع آن دمای هد دستگاه چاپ بنر مناسب نباشد، مشکلاتی در حین چاپ ایجاد می شود. این مشکل نیز تنها به فصل خاصی بستگی ندارد و هم در فصل زمستان و هم در تابستان مشکل دما مشکلی همیشگی برای اپراتور است.
در فصل تابستان بهتر است از کولر گازی برای خنک کردن محیط چاپخانه استفاده شود. در واقع کولر گازی است که می تواند دمای چاپخانه را به ویژه در مناطق گرمسیر کشور خنک نگه دارد. کولر های آبی اصولا توانایی کاهش دما در حد ۳ الی ۴ درجه را دارند که در بسیاری از موارد نمی تواند برای دستگاه چاپ بنر مطلوب باشد. به همین علت توصیه می شود در فصل تابستان در محیطی که دستگاه بنر نصب شده است، از کولر گازی استفاده کنید. دمای بالا هم کیفیت چاپ را کاهش می دهد و هم مشکلاتی را برای هد ایجاد می کند. البته مهمترین مشکل همان کیفیت چاپ است که می تواند ایجاد نارضایتی در مشتری کند.

در فصل زمستان اوضاع متفاوت است. شما در فصل زمستان باید محیط چاپخانه و بعد از آن سر هد دستگاه چاپ بنر را گرم کنید. گرم کردن سر هد البته اصولی نیست و بهتر است تلاش شود تا کل محیط چاپخانه گرم شود. برای این منظور نیز می توانید از هیتر های گازی و برقی استفاده کنید. البته گرم کردن جوهر نیز یکی از راهکارها است که البته کمی خطرناک بوده و در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت. در حال حاضر دستگاه های جدید نوعی هیتر بر روی هد دستگاه نصب کرده اند که می تواند دمای سر هد را بالا برده و مشکلات هد گرفتگی را کاهش دهد. توجه داشته باشید که دما موضوع مهمی است که نمی توان به این سادگی ها از کنار آن گذشت و باید مورد توجه قرار گیرد.

حتما بخوانید :   فروش دستگاه بنر

رطوبت محیط دستگاه چاپ بنر

موضوع بعدی رطوبت است. تنظیم نبودن رطوبت محیط نیز می تواند مشکلاتی را در چاپ ایجاد کند و باید مورد توجه قرار گیرد. باید سعی شود علاوه بر دماسنج، رطوبت سنج نیز در چاپخانه نصب شود تا مشکلی از این بابت ایجاد نشود. رطوبت برای دستگاه های مختلف متفاوت است اما بهتر است رطوبت را در یک میزان مشخص نگه دارید.

روغن کاری دستگاه چاپ بنر

یکی از نکاتی که به آن توجه کافی نمی شود، روغن کاری ریل و بلبرینگ دستگاه چاپ بنر  است. این کار موضوع مهمی است که می تواند در بالا بردن عمر دستگاه بنر نقش ایفا کند. این روغن کاری باید به صورت منظم انجام شود تا مشکلی برای دستگاه ایجاد نکند.

نکات ایمنی درباره دستگاه چاپ بنر

نکته پایانی که باید به آن اشاره کنیم این است که دستگاه بنر یک دستگاه ایمن و بدون خطر است اما اگر دقت کافی را به کار نبندید می تواند خطرات جبران ناپذیری را ایجاد کند. دستگاه بنر وقتی روشن می شود دیگر با هیچ کسی شوخی ندارد و می توادند خطر آفرین باشد. در نتیجه در درجه اول سعی کنید افراد متفرقه را به محل چاپخانه راه ندهید. در واقع این افراد هیچ اطلاعاتی از دستگاه بنر و خطرات آن ندارند و به همین علت ممکن است خطراتی را برای آن ها به همراه داشته باشد. علاوه بر این خود شما نیز تا می توانید نکات ایمنی را رعایت کنید. نکات ایمنی استفاده از دستگاه بنر آنقدر هم سخت و پیچیده نیست اما بهتر است همین نکات ریز که تکنسین دستگاه به شما گوشزد کرده است را رعایت کنید تا خدای نکرده خطری شما را تهدید نکند.

حتما بخوانید :   دستگاه فایبر چیست

استفاده از دستگاه بنر نکات زیادی دارد که در این مطلب تنها به بخش از ان ها اشاره کردیم. شما با استفاده از این نکات می توانید هم کارایی خود یا اپراتور دستگاه را بالا ببرید و هم عمر دستگاه خود را افزایش دهید. در واقع رعایت این نکات برای تمام کسانی که از دستگاه بنر استفاده می کنند ضروری است و به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شود. رعایت نکات بیان شده هم می تواند از نظر کیفیت و هم از نظر صرفه اقتصادی کار با دستگاه بنر به شما کمک کند که مزیت فوق العاده ای به حساب می آید.
 

محصولات ما

مارا به اشتراک بگذارید :

دیدگاه خود را بنویسید