نحوه کار با دستگاه چاپ بنر

نحوه کار با  دستگاه  چاپ بنر کاملا بسته به تجربه افراد دارد و اپراتورهای مختلف می توانند با استفاده از تجارب خود و دیگران در شرایط مختلف بهترین بهره وری را از دستگاه چاپ بنر به دست آورند. در واقع فردی که تجربه کافی برای استفاده از دستگاه بنر نداشته باشد، خیلی زود به مشکل بر می خورد و همین موضوع می تواند مشکلات بسیاری برای خود و پروژه در دست به وجود آورد. به همین علت است که عموما به چاپخانه ها توصیه می شود تا از افراد با تجربه برای اپراتوری دستگاه چاپ بنر استفاده کنند. در ادامه به برخی از نکات در مورد کار با دستگاه چاپ بنر اشاره می کنیم.

اولین نکته ی مهمی که در استفاده از دستگاه بنر باید به آن دقت کنید، این است که این دستگاه نیاز به مراقبت دارد. در واقع اپراتوری که از این دستگاه استفاده می کند باید توجه کند که استفاده از دستگاه چاپ بنر خیلی ساده است اما مراقبت از آن کار ساده ای نیست. توجه به دستگاه و مراقبت همیشگی از آن کار سختی است که متاسفانه بیشتر افراد از آن غافل هستند. مراقبت از دستگاه چاپ بنر اولین شرطی است که هر اپراتور باید داشته باشد.

نگهداری از دستگاه چاپ بنر

دقت در استفاده از دستگاه چاپ بنر نه تنها عمر دستگاه را بالا می برد، مشکلی در کیفیت چاپ دستگاه چاپ بنر نیز ایجاد نمی کند. البته این مراقبت جنبه های مختلفی دارد و باید به تمامی این جنبه ها دقت و توجه کنید. یکی از مهمترین این جنبه ها این است که اپراتور باید حواسش به کپ کردن دستگاه باشد. همانطور که می دانید گران قیمت ترین قطعه و مهمترین قطعه در دستگاه چاپ، هد دستگاه چاپ بنر است. مراقبت از هد دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که از هد به درستی مراقبت نشود مشکلات زیادی برای آن به وجود می آید. ایجاد اشکال در هد علاوه بر اینکه ممکن است عمر آن را کاهش داده و هزینه های گزافی را به مجموعه تحمیل کند، کیفیت چاپ را نیز به شدت تحت الشعاع خود قرار می دهد و همین موضوع خود به نوعی مشکلات عدیده ای را به چاپخانه تحمیل می کند.

حتما بخوانید :   انواع دستگاه چاپ بنر و فلکس با هد کونیکا

یکی از مواردی که در مراقبت از هد دستگاه چاپ بنر مورد توجه است، کپ کردن صحیح هد است. کپ کردن در واقع یکی از آخرین اقداماتی است که اپراتور باید انجام دهد و به همین علت در برخی موارد عجله باعث می شود تا کپ دستگاه چاپ بنر به خوبی انجام نشود. البته در دستگاه هایی مثل دستگاه اکوسالونت که کپ اتوماتیک دارد، کار ساده تر و مطمئن تر است. البته به نظر می رسد نسل جدید انواع دستگاه چاپ بنر از این سیستم بهره ببرد تا مشکلات این چنینی به حداقل برسد.

پرچ دستگاه چاپ بنر

یکی از موارد دیگری که باید مورد توجه افراد قرار گیرد این است که پرج کردن دستگاه مرتب و به موقع انجام شود. پرج کردن دستگاه شاید کاری ساده و پیش پا افتاده به حساب بیاید ولی باید مورد توجه قرار گیرد تا مشکلاتی برابی هد دستگاه ایجاد نشود. همانطور که مشخص است یکی از مهمترین موارد در مراقبت از دستگاه چاپ بنر، مراقبت از هد دستگاه است که هرچه بهتر به آن رسیدگی شود کارایی بیشتر و بهتری خواهد داشت.

تمیز نگه داشتن دستگاه نیز از جمله مواردی است که باید اپراتور دستگاه به آن توجه داشته باشد.اگردستگاه چاپ بنر با رنگ های مختلفی که بر روی بدنه ریخته می شود کثیف شود خیلی زود به یک دستگاه بد ریخت تبدیل می شود که گویی سال ها از عمر آن می گذرد. این در آینده و در زمانی که قصد فروش این دستگاه را داشته باشید نیز تاثیرات منفی زیاید بر روی خریدار می زند. سعی کنید به اپراتور توصیه کنید که روزانه دستگاه را از رنگ و جوهر و سالونت پاک کند. ۰۰:۳۵

حتما بخوانید :   راهنمایی هایی برای راه اندازی شغل با دستگاه چاپ بنر

یکی از نکات دیگری که در مراقبت از دستگاه چاپ بنر نقش ایفا می کند این است که محیط چاپخانه عاری از هرگونه گرد و خاک و کثیفی باشد. گرد و خاک دشمن هد دستگاه است و به همین علت می تواند مشکلاتی مثل نازل گرفتگی را افزایش دهد. این موضوع ساده تاثیر زیادی بر روی ددستگاه چاپ بنر دارد و باید مورد توجه قرار گیرد. تمیزکاری روزانه یا حتی هفتگی چاپخانه می تواند کمک کند تا مشکلاتی مثل نشستن گرد و خاک بر روی دستگاه برطرف شود.

جوهر دستگاه چاپ بنر

جوهر باکیفیت نقش فوق العاده ای در دستگاه چاپ بنر ایفا می کند. در صورتی که از جوهر با کیفیت استفاده کنید، حتم داشته باشید که نازل گرفتگی هد دستگاه شما کاهش پیدا می کند. جوهر های بی کیفیت یا ماندگاری خوبی ندارند و یا باعث نازل گرفتگی در دستگاه چاپ بنر می شوند. همین موضوع ساده است که می تواند مشکلات زیادی را برای دستگاه چاپ بنر ایجاد و روند رو به رشد چاپخانه را دچار اختلال کند. بدیهی است استفاده از برندهای معتبر ارائه دهنده جوهر می تواند به شما این اطمینان را بدهد که کیفیت جوهر خوب و مناسب است. البته نازل گرفتگی تنها به جوهر وابسته نیست و به عوامل مختلفی بستگی دارد و ممکن است شما با استفاده از بهترین جوهر نیز هد گرفتگی در دستگاه بنر را تجربه کنید.

 

 

محصولات ما

مارا به اشتراک بگذارید :

دیدگاه خود را بنویسید