کاربردهای دستگاه های سی ان سی

کاربردهای دستگاه سی ان سی

کاربرد دستگاه سی ان سی در ساختمان

یکی از موارد بسیار مهم از کاربرد های دستگاه های سی ان سی بحث ساختمان سازی است که البته در دوره ای از ساخت که به اصطلاح سفت کاری انجام میشود نیازی به این نوع دستگاه ها وجود ندارد . کاربردهای دستگاه سی ان سی در نازک کاری ساختمان شروع میشود و اولین استفاده ان در نمای ساختمان است و یا نمای لابی ها و غیره و یا همه مکان هایی که از سنگ و یا چوب در انها استفاده میشود در انها استفاده میشود .

دکوراسیون داخلی

فرقی نمیکند در نمای ساختمان ها از سنگ استفاده شود یا از چوب کیفیت بالای برش در بالا رفتن کیفیت کل پروژه تاثیر خواهد گذاشت علاوه بر آن اگر در داخل ساختمان لازم به استفاده از دیوار کوب شود و طرح های خاص و زیبایی روی آن حکاکی شود کاربردهای دستگاه های سی ان سی میتوانند گزینه بسیار خوبی جهت این کار باشند تا کار بسیار دقیق تر و بهینه تر انجام شود .
همچنین کاربردهای دستگاه سی ان سی  بسیار گسترده ای در کسب و کار های زینتی دارند.بسیاری از محصولاتی که روزانه در ایم بازار ها مشاهده میکنید ساخته و پرداخته همین دستگاه های سی ان سی هستند .

هزینه تمام شده

همچنین کالا هایی که در گذشته برای تولید انها باید هزینه کلانی برای منبت کاری آنها میشد.امروزه با سرعت بیشتر کیفیت بیشتر و هزینه بسیار پایین تر قابل تولید هستند .
همچنین این دستگاه ها برای ساخت پنجره های تزیینی ویا درب نقش دار و حکاکی شده مورد استفاده قرار میگیرد که نقش دکوراسون در خانه ها و یا واحد های تجاری را بازی میکند.و البته که این دستگاه ها جهت ساخت قاب های سنگی و چوبی و یا گلدان های سنگی استفاده میشود که به هیچ عنوان قابل تولید توسط دست نیستند.

حتما بخوانید :   کاربرد دستگاه برش لیزر

کاربرد در برش فلزات

مورد بعدی اینکه حکاکی بر روی فلزات گرچه بسیار رایج است اما در بعضی موارد مانند حکاکی های عمیق این گونه دستگاه ها کاربردی ندارند و توانایی انها محدود است و یا انقدر به صرفه نیست که اینکار با لیزر انجام شود در همین راستا دستگاه های سی ان سی میتوانند بسیار مفید واقع شوند.
و صد البته که حکاکی کار بسیار دشواری است و متصدی دستگاه باید به خوبی اموزش ببییند و بسیار با دقت و ظرافت عمل کند تا مشکلی ایجاد نشود.

تولید طرحهای اولیه پروژه‌ها

یکی دیگر از موارد مصرف این دستگاه ها ساخت پروتوتایپ از محصولات شرکت ها است به این صورت که به طور کلی شرکت ها برای ارائه محصول اولیه مجبور به ساخت یک ماکت یا نمونه اولیه هستند و در و به این جهت از دستگاه های سی ان سی در این زمینه کمک گرفته میشود. بسیاری از دستگاه های مشغول فعالیت در ایران تنها به صورت تخصصی در این زمینه کار می کنند که سود بسیار بالایی هم دارد.

کلام آخر

تا به اینجا در این مقاله سعی کردیم هرآنچه در مورد این نوع دستگاه ها ضروری است را بیان کنیم و تا حد امکان شما را با برخی از بازار های هدف این صنعت آشنا کنیم تا مقدمه ای باشد از این جهت که بتوانید وارد این صنعت و بازار هدف آن شوید.گرچه کاربرد دستگاههای سی ان سی در این صنعت آنقدر زیاد است که پرداختن به همه آنها از حوصله این مقاله خارج است.

امید است با استفاده هدفمند از این نوع دستگاه ها CNC در کسب و کارهای مختلف و گسترده سازی یا expand بازار کسب و کار مبتنی بر دستگاه CNC ، بهره وری کار با دستگاه را افزایش داده و از آن در زمینه های گوناگون به بهترین شکل استفاده کنید.
بخش دیگری از دستگاه های سی ان سی هستند که با مته و برش های دو و سه بعدی کار میکنند که دارای بخش های مختلفی هستند از این جهت که این دستگاه ها دارای انواخ گوناگون و یا استهلاک های متفاوتی میباشند

حتما بخوانید :   خرید دستگاه CNC

 

 

محصولات ما

مارا به اشتراک بگذارید :

دیدگاه خود را بنویسید