کاربرد دستگاه برش لیزر را میتوان از انجا فهمید که با نگاه کردن به پیرامون زندگی خود تعداد زیادی از اشیا و وسایلی میبینید که به کمک ماشین آلات خاصی ساخته و یا آماده ی استفاده قرار گرفته اند. معمولا ماشین های سی ان سی از جمله دستگاه برش لیزر، برای این منظور نقش بسیار خوبی ایفا می کنند.

وسایل مذکور، ممکن است کاربردی بوده و شکل و مشخصات ظاهری آن به منظور کارآیی های گوناگون قابل اجرا باشند. مانند صفحات و بدنه ی کیس کامپیوتر که سوراخ ها، شیارها و .. در قسمت های مختلف و اطراف آنها ایجاد شده و هر کدام فواید خاص خود را دارند. سوراخ ها برای تهویه مناسب و برخی شیارها و فرورفتگی ها و برجستگی ها نیز محل جای گذاری قطعات سخت افزاری و یا اتصال سیم ها هستند و از جمله کاربرد دستگاه برش لیزر می باشد

سایر کاربردهای دستگاه برش لیزر

برخی دیگر از این اشیاء نیز جنبه ی کاربردی خاصی ندارند و به منظور تزئین یا تکمیل دکور اتاق یا دفتر کار مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا اگر به جعبه های فانتزی دستمال کاغذی یا برخی از لوازم التحریر و ابزار اداری دقت کنید، طرح و نقش ها و حکاکی و شیارهایی که فرم خاصی دارند را مشاهده خواهید کرد.

بخش قابل توجهی از این شیارها و حکاکی ها نیز توسط دستگاه برش لیزر که یکی از انواع دستگاه سی ان سی می باشد، بر روی این قطعات به وجود می آیند. با گسترش و تولید روز افزون این ابزار و اشیای کاربردی و تزئینی، متوجه میزان رو به رشد استفاده از دستگاه برش لیزر می شوید. به عبارت دیگر، از گذشته تا امروز، به نسبت افزایش لوازم خانگی، کامپیوتری، تزئینی و …، بالطبع بهره مندی از توانایی های ماشین آلات سی ان سی و برش لیزر نیز افزایش پیدا کرده است.

دکوراسیون داخلی و کاربرد دستگاه برش لیزر

از همین رو، بدون شک برای فعالان در عرصه ی دکوراسیون داخلی نیز خرید و به کار گیری دستگاه برش لیزر اهمیت ویژه ای پیدا می کند. چرا که بخش قابل توجهی از قطعات، صفحات و بدنه های مورد استفاده در دکوراسیون منازل و دفاتر اداری و سالن های همایش و …، می توانند تحت عملیات دقیق این دستگاه تولید یا تکمیل گردد.

حتما بخوانید :   قیمت گزاری دستگاه برش لیزر بر اساس چه معیارهایی تنظیم می شود؟؟

نباید فراموش شود که این روند رو به رشد، یک روند و ارتباط دو سویه میان محصولات تولید شده و دستگاه برش لیزر به حساب می آید. به این ترتیب که با افزایش انواع محصولات از این دست، برای آماده سازی آنها نیز تعداد بیشتری دستگاه برش لیزر به کار گرفته می شود، و بالعکس، با رشد بازار فروش و استفاده از این نوع ابزار و لوازم، زمینه برای استفاده ی بیشتر از دستگاه برش لیزر فراهم می شود.

کاربرد دستگاه برش لیزر و تبلیغات

با بررسی این موارد، می توان نتیجه گیری گرفت که یک کارگاه کوچک در صورت خرید یکی از این نوع ماشین آلات، قادر خواهد بود نقش خود را در رفع نیاز صنایع مرتبط، ایفا کند. یکی از اصلی ترین حوزه های کاری در ارتباط تنگاتنگ با کاربرد دستگاه برش لیزر  و ماشین آلات مشابه، حوزه ی چاپ و تبلیغات است. به خوبی می دانیم که صنعت تبلیغات امروز، صرفا توزیع آگهی و اطلاع رسانی با استفاده از بنر و صفحات مجازی نیست.

ابزار و لوازم کاربردی و تزئینی مانند قاب های کوچک، جعبه های فانتزی و … ، بخش مهمی از روش های تبلیغات در عصر نوین را متوجه خود کرده اند. به همین ترتیب، قسمت سخت افزاری و پشتیبانی این رویکرد، یعنی تهیه متریال مورد استفاده (چوب، فلز، سنگ، پلاستیک و …) از یک سو، و ماشین آلات شکل دهی این مواد از سوی دیگر، جایگاه مهمی در پیشبرد اهداف تبلیغاتی دارند.

کاربرد دستگاه برش لیزر در صنعت چاپ

علاوه بر صنعت چاپ و تبلیغات، یکی دیگر از صنایعی که در سال های اخیر، استفاده از کاربرد دستگاه برش لیزر را جزو برنامه های توسعه ی خود قرار داده، صنایع مرتبط با پارچه و چرم هستند. فرم ها و نقوش گوناگونی که بر سطح انواع پارچه های دوخت لباس و مانتو ایجاد می گردند، همچنین برش کاری و حکاکی روی ورق های چرمی، برای دوخت کیف ها، کمربند ها و روکش کفش هایی که از جنس چرم باشد، با استفاده از کاربرد دستگاه برش لیزر به وجود خواهند آمد.

حتما بخوانید :   نحوه ی قیمت گذاری دستگاه برش لیزر

در صنایع ماشین سازی و قطعه سازی نیز، نمی توان تاثیر مثبت دستگاه برش لیزر را نادیده گرفت. بدون عملیاتی که توسط دستگاه CNC و لیزر انجام پذیر هستند، تولید و ارائه ی محصولات و خدمات منطبق با نیاز بازار، مشکل و گاهی غیر ممکن می باشد.

یکی از مهم ترین حوزه های کار با انواع دستگاه برش لیزر، صنایع قالب سازی و مدل سازی است. این صنایع ارتباط تنگاتنگی با شاخه ی ماشین سازی دارند. اما خروجی نهایی آنها، بیشتر برای موارد حساس تر و دقیق تر است. به عنوان نمونه مدل هایی که قرار است برای ساخت و شکل دهی قالب های ریخته گری استفاده گردند، باید دارای دقت ابعادی بالایی باشند. با توجه به دو پارامتر سرعت و دقت (غیر از سیستم کنترل هوشمند) در عملکرد دستگاه برش لیزر، بهره برداری از چنین ماشین شگفت انگیزی برای کارفرمایان فعال در این گونه مشاغل، وسوسه انگیز و در برخی موارد گریز ناپذیر است.

 

 

محصولات ما

مارا به اشتراک بگذارید :

دیدگاه خود را بنویسید