cnc چوب

 CNC چوب یک دستگاه CNC عادی است که بوسیله مجموعه‌ای از مته‌ها و ابزارهای فرزکاری برای حکاکی روی چوب استفاده می‌شود. دستگاه cnc نسل پیشرفته‌ای از دستگاه‌های برش قدیمی می‌باشند. که قابلیت کنترل عمل برش توسط کامپیوتر را دارند. قطعه مورد نظر در کامیپیوتر طراحی می‌شود و به دستگاه ارسال می‌شود. براساس محاسبات ریاضی و هندسی، بازوی دستگاه ، هد برش یا حکاکی را در امتداد شکل مورد نظر حرکت می‌دهد. در واقع اشکال بصورت بُردار‌های ریاضی روی چوب رسم می‌شوند.

CNC چوب دستگاهی پر مصرف در صنایع امروز به حساب می آید. دستگاه پاورکم پیشرفته، با آموزش ، سرویس و خدمات قوی بهترین گزینه برای شما میباشد. این دستگاه قابلیت کار بر روی انواع ام دی اف بازار جهت صنایع مختلف از جمله سیسمونی ، ساخت درب ،ساخت قفسه ،انواع محصولات جدید پی وی سی را دارد.

قیمت دستگاه cnc چوب

قیمت دستگاه cnc چوب بسته به موارد استفاده‌ای که دارد فرق می‌کند. قیمت تمام‌شده‌ی دستگاه در موارد زیادی مهمترین فاکتور برای بسیاری از خریداران دستگاه cnc است . شاید شما بودجه محدودی برای خرید یک cnc  داشته باشید. اما دقت کنید که همه چیز را فدای قیمت نکنید. بسیاری از افزار بدون در نظر گرفتن مشخصات دستگاه و متریال مورد استفاده و حتی بدون درنظر گرفتن سفارشات خود اقدام به خرید پایین قیمت‌ترین دستگاه‌ CNC چوب می‌کنند. که بعدا متحمل خرید مجدد دستگاه کارامدتر می‌شوند.

قیمت یک دستگاه cnc به عوامل متعددی بستگی دارد. ابعاد میزکار ، نوع میزکار ، قدرت اسپیندل ، امکانات جانبی ، کیت ابزار برش و فرز همراه دستگاه و… از جمله مهمترین موارد موثر در قیمت دستگاه است.  برای انتخاب درست،قبل از خرید حتما با کارشناسان ما مشورت کنید و از جلسه مشاوره حضوری ما بهره ببرید.

کانال تلگرام

کیفیت دستگاه cnc چوب

عوامل اصلی در کیفیت دستگاه cnc چوب، کیفیت قسمت‌های اصلی مثل اسپیندل و ابزار برش و برد کنترل آن است. که به لحاظ کارایی دستگاه و نرخ بازگشت سرمایه ، بمراتب مهم‌تر از قیمت است. دستگاه  cnc چوب ،ماشین گرانقیمتی است. شاید چند ده میلیون تومان باید برای خرید آن هزینه کرد. نکته مهم اینست که با تکیه بر قابلیت این دستگاه، کسب و کار شما شکل می‌گیرد. بنابراین قبل از بررسی قیمت دستگاه ، ابتدا فاکتور‌های مهمتر را بررسی کنید.

نوع سفارشات ، حجم سفارشات ، نوع چوب مورد استفاده در برش کاری و نوع برشکاری مورد استفاده ، از جمله مهمترین مواردیست که باید برای خرید یک cnc بررسی کنید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.
کیفیت cnc چوب نتیجه مستقیم بر محصول نهایی دارد. اگر دوست ندارید سر ایرادهایی که مشتری از نتیجه کار می‌گیرد با او بحث کنید بهتر است دستگاهی متناسب با کار خود، هرچند اندکی گرانتر بخرید.

درباره cnc چوب  پادکست صوتی : معرفی دستگاه‌ cnc چوب

قیمت‌های نامتعارف

تصور کنید فروشنده‌ای قیمت یک مدل بخصوص cnc چوب را پایین‌تر از نرخ بازار اعلام کند. بدلیل رقابتی بودن قیمت دستگاه‌ها ، تقریبا همه فروشندگان قیمت یکسانی دارند. تفاوت قیمت، در تفاوت سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری ویا گستردگی خدمات پس‌از فروش است. دومورد اول تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند. اما خدمات پس‌از فروش به همان میزان که مهم است، تاثیر بیشتری روی قیمت نهایی فاکتور فروش دارد.

دستگاه بدون گارانتی و خدمات پس از فروش ، قیمت بسیار مناسبی در میان همتایان خود دارد. اما پس از کار در یک بازه‌ی زمانی کوتاه هزینه‌های تعمیرات و نگهداری آن از قیمت تمام شده‌ی دستگاه cnc بالاتر می‌شود. به صورت رسمی این cnc چوب هیچ سودی برای شما ندارد.

یا بجای خرید یک دستگاه جدید ، اقدام به خرید یک دستگاه دست دوم می‌کنید تا در بودجه ، صرفه‌جویی کنید. مطمئنا در اولین ایراد فنی دستگاه ، میفهمید هیچ کدام از قطعات اصلی دستگاه شما در بازار موجود نیست و مجبورید دستگاه جدیدی خریداری کنید.

البته این نکته را هم در نظر بگیرید که لازم نیست هزینه زیادی برای خرید یک دستگاه پیشرفته بکنید که شاید از برخی امکانات آن سالها استفاده نکنید. منظور ما ،خرید یک دستگاه cnc خوب با قیمت مناسب است که پاسخگوی نیاز شما باشد.

کاربرد cnc چوب

دستگاه‌های cnc چوب به دو دسته «برش لیزری» و «حکاکی» تقسیم می‌شوند. برشهای دقیق و با عرض بسیار کم از نتیجه استفاده از لیزر در cnc است. این دستگاه ها به ۳ گروه تقسیم می‌شوند. :

الف: cnc چوب لیزری رومیزی:

دستگاهی کوچکی که برای ساخت انواع جعبه‌ چوبی و وسایل کوچک و هدایای تبلیغاتی استفاده می‌شود. معمولا بین ۸۰ تا ۹۰ وات توان تیوب لیزر آنهاست. دراین cnc چوب از لیزر CO2 استفاده میشود. دستگاه کابین مخصوصی دارد که حین کار مانع از انتشار دود برش یا انعکاس پرتو لیزر می‌شود..

ب: cnc چوب لیزری کابینتی:

در ابعاد بزرگتری نسبت به گروه قبلی ساخته می‌شود.ابعاد این گروه بین ۶۰×۹۰ تا ۹۰×۱۳۰ معمولا تیوب ۹۰ تا ۱۰۰ وات دارند. توانایی برش و حکاکی چوب، ام دی اف و پلاستیک را دارد. این دستگاه‌ها هم کابین مخصوص کار دارد که حین کار باید بسته باشد.

ج: cnc چوب لیزری تخت:

یک دستگاه سی ان سی معمولی است که بجای تراش از لیزر برای برش استفاده می‌کند. استفاده از لیزر با توان بالا دیگر تفاوت دستگاه با سایر سی ان سی ها است. این دسته از cncها نوعاً دارای لیزرهایی با توان ۴۰ تا ۴۰۰ وات هستند پس از نظر طبقه بندی IEC برای تجهیزات لیزری در کلاس ۴ و خیلی خطرناک قرار می‌گیرند پس توجه به استانداردهای ساخت دستگاه و نحوه استفاده از آن اهمیت خیلی زیادی برخوردار است.

 سی ان سی چوب فرزکاری

مهمترین قسمت ساخت مبلمان، ابزارزنی و منبت‌کاری قطعات مختلف ان است. یکی از دستگاه‌های ایده‌آل برای یک کارگاه مبلمان سازی، cnc فزرکاری است. این دستگاه قادر است سوراخکاری،شیارزنی و فرزکاری انجام دهد. همچنین مجموعه کاملی از انواع مته و فرز و تیغ برش دارد که میتواند بصورت افقی یا عمودی عمل کند.

cnc چوب کنسولی:

برای تولید قطعات همشکل از سی ان سی کنسولی استفاده می‌شود. این دستگاه میتواند ۲ تا ۸ محور جداگانه برای برش و حکاکی داشته باشد.این محورها همگی به یک بازو وصل می‌شوند و همزمان در یک جهت حرکت می‌کنند. به هر محور قطعه چوبی وصل میشود و کار برش همزمان بر روی همه چوب‌ها آغاز می‌شود. انواع تیغ برش،مته و فرز کار تولید محصول نهایی را سرعت می‌بخشد. نرم‌افزار کنترل‌گر بسیار قدرتمندی دارد و میتواند تمامی قطعات را همزمان برش بزند و آماده کند.

cnc چوب منبت کاری

cnc چوب منبت‌کاری جهت منبت کاری و ایجاد نقش و نگار بر چوب طراحی شده است. در منبت تاج و انواع گل نقشها، مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکتهایی همچون معمولاً این ماشین آلات با ۴ یا ۶ کله ساخته می‌شوند ولی در صورت نیاز مشتری تا ۲۲ کله نیز قابل تولید است.

این سی ان سی ها دارای چهار محور حرکتی هستند و باید از یک کنترلر خیلی خوبی بهره مند باشند.محور چهارم همان روتاری هر کله است که زاویه چرخش قطعه را محاسبه میکند و انجام می‌دهد.

 

نگران خرید یک CNC چوب کارامد هستید ؟ این چند نکته ساده را گوش کنید.

 در چند دقیقه به اندازه چند هفته تجربه کسب کنید. ایمیل خود را وارد کنید تا همزمان به گوش دادن به نکات، آنرا برای شما ایمیل کنیم ،تا همیشه در اختیارتان باشد.

پادکست صوتی

 

 

 

cnc چوب ۲ دسته می باشند:

 • یک دسته سی ان سی تخت که به سی ان سی ام دی اف معروف می باشند.
 • و دسته دیگر سی ان سی های منبت است.

دانلود
دانلود مقاله کاربرد دستگاه سی ان سی در ساخت مبلمان

کاربرد cnc چوب در صنعت

این دستگاه در ساخت تولید مبلمان به خصوص مبلمان منبت‌کاری شده، برای برشکاری‌های حساس چوب و حکاکی روی چوب کاربرد دارد. دستگاه cnc چوب دقت کار را زیاد میکند و احتمال خطا و مشکلات ناشی از خطای انسانی را کاهش می دهد. به خاطر همین در صنعت مبلمان توجه ویژه‌ای به آن شده است . در این زمینه می‌توان از دستگاه CNC چوب دارای اسپیندل ۳ kw مجهز به نرم افزار artcam استفاده نمود. این دستگاه یکی از بهترین و دقیق ترین گزینه ها برای برش چوب می باشد.

چوب یکی از مهمترین متریال هایی است که از آن برای تولید لوازم تزئینی و ساخت دکوراسیون و مبلمان داخلی استفاده می شود. زیبا سازی این چوب باید به نحوی باشد که بتوان جلوه ی خاصی به آن داد و از آن به عنوان یک وسیله تزئینی استفاده کرد .

تاثیر cnc  چوب بر صنعت

در گذشته این کار به سختی انجام می‌شد و حتی برای ساخت درب‌های چوبی نیز زمان زیادی صرف می‌شد اما امروزه به لطف وجود دستگاه CNC چوب، کار بسیار ساده‌تر شده‌است. دستگاه CNC چوب می تواند طرح های پیچیده‌ای را بر روی چوب پیاده‌سازی کرده و زیبایی خاصی را به چوب بدهد. این دستگاه قابلیت های ویژه‌ای دارد که باید شناخت درستی از آن داشته باشید.

دیگر مثل گذشته نیست که کار با چوب سخت باشد و نیاز به ابزارهای مختلف احساس شود یا حتی در اواسط کار ، بخاطر یک اشتباه کوچک کل طرح خراب شود و دور انداخته شود. کافی است شما کار با دستگاه CNC چوب را بلد باشید و طرحی درست و حرفه ای در نرم افزارهای مربوطه داشته باشید تا بتوانید یک کار قشنگ و بدون نقص اجرا کنید. آشنایی با نرم افزار خود موضوع مهمی است که گاه با غفلت مواجه می شود. شما باید تسلط کامل به نرم افزار داشته باشید تا بتوانید طرح های حرفه ای ارائه دهید.

کیفیت کار با cnc  چوب

امروزه استفاده از چوب‌هایی که با استفاده از دستگاه CNC چوب کار می‌شود، بسیار فراتر از انتظار است. کافی است به دور و اطراف خود نگاه کنید تا وسایل چوبی و مصنوعات چوبی متنوع را که با دستگاه CNC چوب کار شده اند را بیابید. با توجه به قدرت این دستگاه و تنوع استفاده از چوب در آینده، شاهد کاربرد بیشتر دستگاه CNC در این صنعت و حرفه هستیم

دستگاه cnc دستگاه بسیار حرفه‌ای و محبوبی است و در زمینه‌های تابلو و نمایه‌های حرفه‌ای در زمینه‌ی برش‌های چوب مورد استفاده قرار می‌گیرید در اکثر محل‌های اداری و همچنین بانک‌ها برای نمای ام‌دی‌اف و همچنین درج کردن مورادی مثل نام مدیریت یا لوگو ها از ابن مورد استفاده می‌شود. این در رابطه با خدمات دستگاه cnc است و عملا در این باره با استفاده از برش‌های مته به صورت دو بعدی و یا سه بعدی برش‌هایی انجام میشود.

تماس با سیمای شهر

همین الان میخواهم مشاوران سیمای شهر با من تماس بگیرند

مارا به اشتراک بگذارید :

9 دیدگاه در “cnc چوب”

 1. همدانی

  همه دستگاههای سی ان سی چوب برق ۳فاز لازم دارند ؟ در منطقه ما برق نوسان زیادی داره. میخوام ببینم برای دستگاه مضر هست؟ چه راهکاری برای این موضوع دارید ؟

 2. سامان

  سلام. خسته نباشید. ما توی کار نجاریمون اگه مته یکم اشتباه بره کل طرح خراب میشه و بی استفاده. بقولی باید یه طرح و بدون نقص و کامل پیش ببریم تا کامل بشه.
  حالا سوالم اینه که این دستگاه سی ان سی هم اشتباه داره؟ نمیخوام هی چوب تازه رو خراب کنه و ضرر بدم هِی.

  1. admin

   درود بر شما.
   دیگر مثل گذشته نیست که کار با چوب سخت باشد و نیاز به ابزارهای مختلف احساس شود یا حتی در اواسط کار ، بخاطر یک اشتباه کوچک کل طرح خراب شود و دور انداخته شود. کافی است شما کار با دستگاه CNC چوب را بلد باشید و طرحی درست و حرفه ای در نرم افزارهای مربوطه داشته باشید تا بتوانید یک کار قشنگ و بدون نقص اجرا کنید. آشنایی با نرم افزار خود موضوع مهمی است که گاه با غفلت مواجه می شود. شما باید تسلط کامل به نرم افزار داشته باشید تا بتوانید طرح های حرفه ای ارائه دهید.

 3. علی

  سلام
  لیست قیمت این دستگاه‌هارا از کجا میتونم دانلود کنم؟ و سوال بعدی اینکه کدام قسمتهای دستگاه شامل گارانتی شرکت سازنده هست و تا چه مدت ؟
  ممنون

 4. shahin

  من ایمیلمو زدم ولی پادکست و برام نفرستاد.

 5. محسن روح الامین

  همه دستگاههای سی ان سی چوب برق ۳فاز لازم دارند ؟ در منطقه ما برق نوسان زیادی داره. میخوام ببینم برای دستگاه مضر هست؟ چه راهکاری برای این موضوع دارید ؟

 6. امیر عباس

  من دقت کردم قیمتا بالا پایین بود چرا؟

دیدگاه خود را بنویسید